Özel Yapım Sistemler

Daha çok Kimya ve Kimya Mühendisliği alanında faaliyet gösteren akademik veya endüstriyel araştırma gruplarının projelerinde ihtiyaç duydukları deneysel ya da küçük ölçekli pilot sistemleri tasarlayıp imalatını gerçekleştiriyoruz.

Bir çok akademik araştırma ya da endüstriyel AR-GE projesinde bir malzemeyi sentezlemek ya da belirli bir uygulama için performansını belirleyebilmek amacıyla piyasada hazır olarak bulunmayan deneysel yada küçük ölçekli pilot sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alanda araştırma grupları bir çok durumda karmaşık sistemlerin tasarlanıp imal edilmesinde, teknik, personel ya da işgücü açısından sorunlar yaşamaktadır. Buna benzer durumları geçmişte akademik ve endüstriyel çalışmalarında tecrübe etmiş olan kadromuz, biriktirdiği tecrübesiyle müşterilerine güvenli ve kaliteli hizmetler sunmaktadır.

Bu tür projelerde izlediğimiz rotayı şu şekilde tanımlayabiliriz;

Bize ulaşan müşterimizden aldığımız bilgiler üzerinden kendi ön araştırmamızı yapıp, ardından mümkünse alternatifleri ile beraber ilk çözüm konseptini müşterimizle paylaşıp tartışırız. Bu adım bir kaç ortak çalışma/tartışma toplantısı gerektirebilmektedir. Gerekli görüldüğü taktirde hem müşterimizin hem de Labanalitik'in haklarını koruyabilmek amacıyla bir Gizlilik Anlaşması imzalanması önerilebilir. Müşterimizin uygun bulduğu çözüm konsepti geliştirilip ilk ön tasarıma ulaştırılır ve tekrar müşterimizle paylaşılır. Müşterinin onay vermesi halinde detaylandırılıp, teklif haline getirilerek müşteriye iletilir.

Anlaşma sağlanıp sipariş alınmasını müteakip, imalat adımına geçilir ve ürün sistem müşteriye test edilmiş ve çalışır halde teslim edilir. Taraflar arasında yapılan anlaşmanın içeriğine göre, yerinde montaj ve eğitim desteği de sağlanır. Garanti koşulları taraflar arasında yapılan anlaşma ile belirlenir.

Yapılan tüm projelerde, tasarım hakları Labanalitik'e aittir.

 

Aşağıda şimdiye kadar tasarlayıp inşa ettiğimiz bazı sistemlerden örnekler bulabilirsiniz.